Wydarzenia

Wizyta najmłodszych adeptów Ochotniczej Straży Pożarnej w ropczyckiej komendzie

W ubiegłą sobotę, Komendę Powiatową Policji w Ropczycach odwiedzili wyjątkowi goście. Mowa tu o najmłodszych adeptach Ochotniczej Straży Pożarnej Ropczyce-Chechły. Druhowie zwiedzili budynek i zapoznali się ze sprzętem będącym na wyposażeniu policjantów. W trakcie spotkania mundurowi poruszyli także tematy dotyczące bezpieczeństwa, w szczególności dotyczące ruchu drogowego.

Policjanci zaprezentowali sprzęt i wyposażenie, którym posługują się w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz podstawowego ekwipunku policjanta prewencji podczas zabezpieczania różnych imprez masowych, w tym meczów piłkarskich. Najmłodsi mogli również zobaczyć policyjny radiowóz.

Oprócz zabawy i uśmiechu nie mogło zabraknąć również elementów profilaktycznych, dlatego przeprowadzona została z dziećmi rozmowa, na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz właściwego zachowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

Spotkanie z policjantami okazało się ogromną atrakcją, która przyniosła wiele uśmiechów, nie tylko na twarzach dzieci, ale również policjantów.

Powrót na górę strony