Wydarzenia

O bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 08.02.2024

W ubiegły poniedziałek, policjantka z ropczyckiej komendy oraz pracownik Nadleśnictwa Głogów Małopolski, spotkali się z dziećmi w Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii.

W tym roku ferie zimowe dla młodzieży szkolnej województwa podkarpackiego rozpoczęły się się 29 stycznia. Jeszcze przed ich rozpoczęciem, mundurowi prowadzili wzmożone działania informacyjno-edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Policyjny profilaktyk i dzielnicowi z ropczyckiej i sędziszowskiej jednostki odwiedzali szkoły z terenu naszego powiatu, przekazując informacje na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.

W ubiegły poniedziałek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyło się spotkanie z policjantką z ropczyckiej komendy oraz pracownikiem Nadleśnictwa Głogów Małopolski. Podczas spotkania policjantka przypomniała dzieciom m.in. o tym, jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Omówione zostały także podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach, w warunkach złej widoczności oraz gdy jezdnie są śliskie i zaśnieżone. Poruszony został temat bezpieczeństwa w sieci, a także jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

Pracownik nadleśnictwa przybliżył dzieciom oraz młodzieży zasady zachowywania się w lesie, a także zapoznał uczestników spotkania z arkanami codziennej pracy głogowskich leśników.

  • archiwum MGOK Sedziszów Młp.
  • archiwum MGOK Sedziszów Młp.
  • archiwum MGOK Sedziszów Młp.
  • archiwum MGOK Sedziszów Młp.
  • archiwum MGOK Sedziszów Młp.
  • archiwum MGOK Sedziszów Młp.
Powrót na górę strony