Wydarzenia

Finał akcji "Szanuj pieniądze"

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach wzięli udział w finale akcji zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. 6 czerwca br. odbyła się gala wręczenia nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej pod nazwą "Piękny pieniądz z moich stron".

Cała akcja pod nazwą "Szanuj pieniądze! 3" trwała od 17 kwietnia, a Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach była jednym z partnerów projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Udział w przedsięwzięciu wzięło blisko 130 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego. W ramach projektu, zorganizowany został również konkurs pn. Piękny pieniądz z moich stron, do którego zostało zgłoszonych 59 prac.

Nagrody laureatom wręczył m.in. Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach, mł. insp. Roman Zawiślak, a symbolicznego otwarcia wystawy dokonali zaproszeni goście, w tym policjantka ropczyckiej komendy asp.szt. Agata Przybek.

W ramach spotkań z policjantem uczniowie wysłuchali prelekcji o tematyce związanej z przestępstwami przeciwko obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi m. in fałszowaniem pieniędzy.


 

Powrót na górę strony